تحلیل با minitab

در این مقاله به معرفی و بیان خصوصیات نرم افزار Minitab  و همچنین معرفی خدمات خود در زمینه این نرم افزار آماری خوب می پردازیم.

نرم افزار Minitab (مینی تب)

نرم افزار Minitab (مینی تب) یکی از نرم افزارهای مطرح آماری می‌باشد که نسبت به سایر نرم افزارهای آماری، در برخی زمینه های علم آمار، از جمله کاربرد آمار در صنعت و در اقتصاد از قابلیت های خاص و بالاتری  برخوردار می‌باشد. برای دانلود نرم افزار مینی تب از همین وب سایت می توانید اقدام نمایید.

لازم به ذکر است تحلیل های سری زمانی با گستردگی و دقت بیشتری در این نرم افزار ارائه شده است.

مبحث کنترل کیفیت آماری (SPC) که رشته آمار را به صنعت و مقوله کنترل کیفیت پیوند می‌دهد نیز از جمله موضوعات آماری است که به تفضیل در این نرم افزار به آن پرداخته شده است. همچنین طرحهای عاملی و آنالیز واریانس (ANOVA)  به طور کامل مد نظر قرار گرفته است.

محیط کار این نرم افزار تفاوتهایی با نرم افزار SPSS دارد. اما قابل ذکر است که انجام برخی عملیاتها مانند تولید اعداد تصادفی که از توزیعهای آماری خاصی مانند توزیع نرمال، کی دو، گاما، اف، برنولی، پواسن، بتا، وایبل و . . . پیروی کنند به راحتی و سهولت خاصی در این نرم افزار امکان پذیر است.

از نظر قابلیت های گرافیکی در رسم نمودارهای آماری نیز این نرم افزار در سطح نرمالی قرار دارد. رسم نمودارهای سه بعدی از مشاهدات به آسانی در آن امکان پذیر است.

اطلاعات تکمیلی در خصوص این نرم افزار را می توانید از سایت اصلی نرم افزار مینی تب به نشانی www.minitab.com دریافت دارید.

انجام تحلیل سری های زمانی به کمک نرم افزار مینی تب

با توجه به ویژگی های این نرم افزار در بسیاری موارد از آن برای تحلیل سری های زمانی و پیاده سازی مدلهای ARMA   و ARIMA  استفاده می گردد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص تحلیل سریهای زمانی به لینک  الگوهای سری زمانی  مراجعه نمایید.

چنانچه مایلید روش انجام تحلیل سری های زمانی در نرم افزار minitab را یاد بگیرید، می توانید با قیمتی بسیار مناسب کتاب آموزش تحلیل سری های زمانی را از فروشگاه همین وب سایت خریداری نمایید:  خرید کتاب سری زمانی

کتاب فوق مورد تایید استاد تمام آمار (آقای دکتر بزرگنیا که شهرتی جهانی دارد) قرار گرفته است.

انجام کنترل کیفیت آماری (spc)‌ به کمک نرم افزار مینی تب

قابلیت های نرم افزار مینی تب (Minitab) و منوهای مفصلی که در زمینه کنترل کیفیت آماری دارد، باعث شده است که این نرم افزار در زمینه کنترل کیفیت بسیار مورد بهره برداری قرار گیرد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص کنترل کیفیت به لینک  کنترل کیفیت آماری  در همین سایت مراجعه فرمایید.

نسخه PDF دو کتاب ارزشمند در زمینه آموزش کار با نرم افزار مینی تب

به اطلاع شما محقق و دانشجوی گرامی می رساند دو کتاب ارزشمند در خصوص نرم افزار مینی تب در فروشگاه اینترنتی آموزش تحلیل آماری این شرکت زیر عرضه می گردد. لینک خریداری و دانلود فوری کتابها به ترتیب قرار زیر است:

کتاب آموزش تحلیل آماری با نرم افزار مینی تب

کتاب آموزش تحلیل سری های زمانی با minitab

قبول سفارشات تحلیل با نرم افزار Minitab

این شرکت آماری با تجربه ای ۱۴ ساله و داشتن گواهینامه صلاحیت از مرکز آمار ایران و نماد اعتماد الکترونیک آمادگی قبول سفارشات تحلیلی شما در زمینه کار با این نرم افزار می باشد.

برای سفارش کار یا درخواست مشاوره می توانید از این لینک به ما تلگرام بزنید :  تلگرام سفارش تحلیل- ۰۹۱۹۸۱۸۰۹۹۱

یا اینکه به صفحه  سفارش تحلیل آماری  مراجعه نمایید.

تصویری از محیط کار با نرم افزار مینی تب

محیط نرم افزار مینی تب

 

 

 

اگر مطلب را برای دوستان خود مفید می بینید، در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید
درباره سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • یک × 5 =

کليک کنيد: پاسخگويي تلگرامی