شیوه نگارش فصل چهار پايان نامه ارشد، قبول سفارش

نگارش فصل 4 پایان نامه ارشد

در اين مبحث در خصوص فصل چهارم پايان نامه و شيوه نگارش آن صحبت خواهيم نمود.

فصل 4 ام در اغلب پايان نامه ها (خصوصا پايان نامه هايي که از پرسشنامه براي اندازه گيري متغيرها استفاده نموده و تحقيق پيمايشي دارند) همان فصل تحليل آماري است که در آن دانشجو به بيان نتايج تحليل آماري و آزمون فرضيات تحقيق مي پردازد.

عنوان و نام اين فصل پايان نامه را معمولا «نتايج و بحث» مي گذارند.

در اين فصل محقق پس از مقدمه، به توصيف داده ها و مشاهدات و انجام تحليل توصيفي از نتايج حاصله از پرسشنامه مي پردازد (تحليل توصيفي با استفاده از نرم افزار Spss  يا Excel) انجام مي شود. تحليل توصيفي در شناخت داده ها و متغيرهاي تحقيق نقشي مهم دارد.

پس از توصيف متغيرها و داده ها که ممکن است همراه با ترسيم چند نمودار آماري گويا باشد، دانشجو به ارائه نتايج آزمون هاي آماري و بخش استنباط آماري تحقيق خويش مي پردازد. در همين مرحله است که نتايج و خروجي هاي نرم افزار spss يا ساير نرم افزارهاي آماري ارائه مي شود و با تحليل آنها در خصوص تاييد يا رد هر کدام از فرضيه ها تصميم گيري مي شود.

حقيقت اين است که هر محققي که داده اي در اختيار دارد، براي استنباط قبول يا رد فرضيه خويش نياز به علم آمار و استفاده از آزمونهاي آماري دارد و مي بايست با ادبيات آماري (بيان ضريب اطمينان 95 درصد يا 99 درصد و سطح احتمال) نتيجه بگيرد که فرضيه رد شده است يا رد نشده است.

به عنوان يک نمونه، فهرست مطالب فصل چهارم پايان نامه اي که براي آزمون فرضيات از نرم افزار spss استفاده نموده است به قرار زير است:

فصل چهارم: نتايج و بحث

مقدمه

توصيف متغيرهاي تحقيق

 • توصيف آماري متغيرهاي جمعيت شناختي پرسشنامه
 • توصيف آماري سوالات اصلي پرسشنامه

آزمون آماري بر روي معيارها

 • آزمون بررسي نرمال بودن متغيرها (معيارها)
 • زمون t-student براي هر کدام از معيارها
 • مون t-student براي معيار کلي

آزمون قبول يا رد فرضيات تحقيق

 • بررسي فرضيه اول
 • بررسي فرضيه دوم
 • بررسي فرضيه سوم
 • بررسي فرضيه چهارم

قابل ذکر است اين فهرست بندي با توجه به موضوع و رشته هر پايان نامه دستخوش تغييراتي خواهد شد.

ضمنا اعلام مي داريم آمادگي انجام مشاوره فصل 4 پايان نامه شما را داريم.

قالب و نمونه فصل چهارم پایان نامه تهیه شده توسط “اطمینان شرق”

در زیر لینک دسترسی به قالب ورد (Word) فصل 4 پایان نامه که با بررسی چندین فصل چهارم و بهینه گزینی در آنها انجام شده است، فراهم شده است:

5/5 - (9 امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

حدیثه دهقان

به عنوان یکی از با سابقه ترین پرسنل «اطمینان شرق»، تلاش می کنم کار خود در زمینه پیگیری و انجام سفارشات تحلیل با نرم افزار بی بدیل spss را به خوبی انجام دهم. سروش یا واتس آپ من (برای سفارش کار یا هر گونه سوال): 09198180991

نوشته های مشابه

‫30 دیدگاه ها

 1. سلام.وقتتون بخیر
  بنده بر اساس نتایج آزمایشات و روش تحقیق 9 تیمار در اختیار دارم که در سه دمای متفاوت تهیه شده و باید در نهایت میزان اسیدیته و پی اچ و…( در کل 6 عامل) در این نمونه های تولیدی بررسی شود برای هر کدام از پارامترهای ذکر شده هم 3 داده براساس 3 تکرار داریم. برای مثال باید براساس داده های اسیدیته ی به دست آمده(27 داده) نمودار مربوط به آن برای 9 تیمار و در سه دمای 35 .40 و 45 تهیه و تحلیل شود.(برای 5 مورد دیگر هم همین طور)در صورت امکان بفرمایید چه نوع آزمونی مناسب است؟سپاس

  1. سلام؛ شما لازم است از دستور آنالیز واریانس در نرم افزار spss استفاده نمایید. نکته مهم هنگام کاربرد این آزمون شیوه صحیح ورود داده ها می باشد.
   ما آمادگی انجام این قبیل تحلیل ها و نگارش تحلیل آماری فصل 4 پایان نامه را داریم.

 2. با سلام .آقای فرشچی شما کارای آماری و تحلیل فصل چهار رو انجام میدین .اگه اره لطف کنین نحوه کار و هزینه رو بفرمایید یا شماره تماسی برا ارتباط بذارین.مرسی

  1. سلام؛ بله انجام می دهیم. از طریق واتس آپ یا سروش با شماره 09198180991 ارتباط بگیرید. یا این ایمیل: etminan@iran.ir
   حدود زمان انجام تحلیل های فصل 4 یک هفته است. تقریبا این فصل 4 را کامل به شما تحویل می دهیم و در حد برخی اصلاحات ویرایشی می ماند که شما لازم است انجام دهید و در پایان نامه قرار دهید. هزینه ها متغیر است و پس از بررسی کارها اعلام هزینه می گردد.

 3. سلام، ممنونم که همیشه پرسش هایم را پاسخ می دهید.
  آیا از پایان نامه می توان به عنوان یک منبع علمی برای منبع دهی استفاده کرد؟
  فرض کنید کسی بخواهد تیز کارشناسی ارشد یا مقاله ای علمی بنویسد، آیا او می تواند از پایان نامه های دوره کارشناسی به صفت منبع استفاده کند؟

  1. سلام. بله می توانید به عنوان منبع به پایان نامه های دانشگاهی ارجاع دهید.

 4. سلام اقای فرشچی وقت شما بخیر من از طریق شماره وات ساب اطلاعات مربوط به اهداف و فرضییات تحقیق و همچنین فر م کد گذاری متغیرها رو جهت راهنمایی و خرید بسته لازم ارسال کردم ولی پاسخی تا کنون نتونستم دریافت کنم ایا از راه دبگه ای می تونم اقدام بکنم با تشکر و سپاس از سایت خوب شما دکتر مهرشاد

  1. سلام آقای دکتر؛ روز بخیر
   حتما توسط همکاران ما بررسی و در همان واتس آپ پاسخ داده خواهد شد. فعلا واتس آپ کانال اصلی ارتباطی ما با متقاضیان محترم است

  1. سلام. معمولا بررسی و اعلام نظر نصف روز زمان می برد. روزهای جمعه ممکن است فرصت نشود همکاران واتس آپ را پاسخ دهند.

  1. سلام. هماهنگی قبلی لازم است. من باب اینکه بدانیم بعد از خریداری محصول مشاوره می توانیم مساله شما را کمک کنیم یا خیر.
   لطفا از طریق واتس آپ یا تلگرام یا یکی از راههای ارتباطی مکتوب، مستندات سوال خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی برای مشاوره تلفنی راهنمایی گردید.

 5. سلام و وقت بخیر.عنوان پایان نامه بنده عوامل موثر بر وفاداری و ماندگاری نیروی انسانی هستش که پرسشنامه آن تهیه شده ،میخواستم بدونم برای فصل 4 قسمت تحلیل استنباطی از چه نرم افزاری استفاده کنم که راحت تر باشه؟

  1. سلام. اگر پرسشنامه طیف لیکرت دارید با spss و اگر هدف شما رتبه بندی عوامل موثر است از روش ahp و نرم افزار اکسپرت چویس استفاده نمایید. سایت ویژه ahp ما:
   http://www.expertchoice.ir

 6. سلام تحقیق بنده مقایسه اثربخشی دو روش تدریس سنتی با نوین بوده که از دو گروه استفاده کردم پیش ازمون وپس ازمون برگزار کردم ایا در فصل چهارم
  t test استفاده میشه وهمبستگی نیاز نیست

  1. سلام. برای دو گروه به هم وابسته می توان همبستگی استفاده کرد ولی برای مقایسه دو گروه پیش آزمون و پس آزمون باید از تی وابسته و برای نوین و سنتی در دو گروه مستقل از تی مستقل استفاده کرد.
   اگر هم بررسی همه شرایط به طور همزمان مد نظر شماست باید از آنالیز کوواریانس استفاده شود.

 7. با سلام

  تحقیق بنده در مورد مولفه های معماری بیمارستان است. وپرسشنامه ای براساس 5 مولفه اصلی که هرکدام معیارهایی دارند طراحی کردم. براساس طیف لیکرت. اگر بخوام با اس پی اس اس کار کنم. باید از کدوم آزمون استفاده کنم تا بتونم فرضیه پژوهش رو بررسی کنم یا همبستگی بین متغیرها رو بسنجم؟

  1. سلام. بدون بررسی پرسشنامه و فرضیات شما نمی توان به این سوال پاسخ داد.
   از طریق واتساپ با همکاران ما ارتباط بگیرید.

 8. با سلام
  پرسشنامه من تاثیر یک متغیر را بر چند متغیر شغلی بررسی می کند. چه آزمون هایی را باید برای تحلیل داده ها انجام دهم؟

  1. سلام. سوال خیلی کلی است. با ارسال پرسشنامه و فرضیات خود در واتس اپ با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

 9. با عرض سلام و خسته نباشید
  میشه لطف بفرمایید که منحنی اسکری پلات دقیقاً کارش چیه و چه وقت استفاده میشه و چطوری میشه گرفت.
  باتشکر

 10. سلام من به بررسی موضوع “اثر استاندارد سازی و سفارشی سازی خدمات در شرکت بیمه دانا “پرداخته ام الان پرسشنامه آماده ست که توزیع بشه ،من باید چکار کنم و در این رابطه چه مراحلی باید طی بشه و برآورد هزینه فصل 4 من با مشاوره و همراهی شما چقدر خواهد شد ممنون اکبری

  1. سلام جناب اکبری. لازمه حجم نمونه لازم تعیین شود و پس از تکمیل پرسشنامه ها، طبق فایل ورود داده ای که از ما دریافت خواهید کرد نسبت به ورود داده ها اقدام نمایید تا کار انجام تحلیل آماری فصل 4 آغاز شود. برای آغاز این فرآیند و اعلام زمان و هزینه انجام کار، از طریق واتساپ یا ایمیل معرفی شده در سایت با همکارمان خانم دهقان ارتباط بگیرید و فایل پرسشنامه و اهداف و فرضیات خود را ارسال نمایید.

 11. سلام اینجانب دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم
  اینجانب فصلهای سوم و چهارم پایان نامه ام را با یک مشاور کار کردم ، ولی استاد راهنمایم ایرادات فراوانی گرفت و من قادر به حل این ایرادات نیستم می خواستم بدانم اگر پروپوزالم را بهمراه فصول سوم و چهارم پایان نامه ام و سوالات مصاحبه ام را برایتان ارسال کنم ، می توانید فصول سوم و چهارم پایان نامه ام را بهمراه خروجی های نرم افزاری و سوالات مصاحبه وپرسشنامه ها را اصلاح نموده و برای من ارسال نمایید.
  در صورت تایید انجام موارد فوق: اولا هزینه انجام کار را برای من مشخص کرده و ثانیا مدت زمان انجام کار ****توجه*** اینجانب تنها 10 روز برای تحویل پایان نامه ام وقت دارم.
  ارسال موارد فوق در صورت موافقت خواهشمندم از طریق ارسال به ایمیل تان باشد و آدرس ایمیلتان را مشخص نمایید برای من

  1. سلام. در موارد عجله ای در اولین فرصت به ما واتساپ بزنید و به کامنت اکتفا ننمایید.
   خاصیت تحلیل های آماری این است که قابل اصلاح نیست و اگر قرار باشد به دست تحلیلگر آماری دیگری سپرده شود لازم است مجددا انجام شود. زیرا حداقل باید از بابت کنترل صحت کارکرد مشاور قبلی، یکبار دیگر خروجی گرفته شود. به همین دلیل ما در این سایت تاکید زیادی داریم که با افراد مطمئن و خصوصا با تجربه کار کنید و گرنه گیر افرادی می افتد که “خوش بهار و بد پاییز هستند!“. یعنی موقع پول گرفتن و قبل از نیاز به هر گونه ارزیابی و اصلاحات خیلی خوبن اما وقتی ایرادات کارشان در می آید دیگر جوابگو نیستند و شما مجبورید دوباره هم وقت بسیار ارزشمند بگذارید و هم وجه بپردازید و هم استرس تحمل کنید.
   لطفا پرسشنامه و فرضیات و فصل سوم و داده ها را از طریق واتساپ 09198180991 یا ایمیل etminan@iran.ir برای ما ارسال نمایید تا بررسی شده و قیمت و زمان اعلام گردد.

 12. سلام. کلا سرکاریه فقط شعار میدید دیگه؟ اگر متخصص این کار ندارید مجبور نیستید وقت مردم رو بگیرید. من که پیام دادم بعد از یک و نیم روز معطلی در اومدید میگید این در تخصص من نیست. اگر نیست خب نگید انجام میدیم. اگر قرار باشه کسی همه چیز رو آماده بجو بکنه دهنتون خب خودش هم قورتش میده چکاریه پول مفت بریزه جیب شما

  1. سلام. خداییش یک روز و نیم زمان برای بررسی کار و پاسخگویی نسبت به امکان انجام یا عدم انجام آن، زمان خیلی زیادی نیست. هر چند به طور میانگین زمان اعلام نظر اولیه کمتر از این است و همچنان تلاش می کنیم آنرا کاهش بدهیم.
   سطح فنی ای که ما وارد پژوهش ها می شویم واقعا بالاست، اما هیچوقت ادعا نکردیم که همه چیز را می دانیم. آمار و SPSS واقعا گسترده است و پژوهش ها هم هیچ کدام شبیه دیگری نیستند.
   در خصوص دوستانی که عجله دارند توصیه اکید ما این است که همزمان که مستندات در دست ما در حال بررسی است، با سایر مشاوران آماری نیز ارتباط بگیرند تا زمان را از دست ندهند.
   بعضی مراجعان هم که مثل شما بزرگوار کلا اعصاب ندارند!

 13. سلام . من دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته زیست هستم. دو گروه تیمار داشتم که یک گروه دارو دریافت میکردو یک گروه به عنوان کنترل هیج دارویی مصرف نمی کند.من اندازه گیری زخم را در 7روز انجام دادم حالا باید از چه آزمونی برای گارم استفاده کنم؟

  1. سلام. طبق توضیحات به نظر می رسد شما یک متغیر به نام دارو دارید و یک متغیر به نام زمان. دارو دو سطح دارد و زمان هفت سطح. شما بایستی از روش “آنالیز واریانس” استفاده نمایید.
   انجام تحلیل آنالیز واریانس توسط همکاران ما انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استرفتن به فروشگاه