برای یافتن پاسخ سوال فوق ویدئوی زیر را ببینید:

گفتیم که تحلیل عاملی دارای دو نوع تحلیل عاملی اکتشافی و تحلیل عاملی تاییدی می باشد. آنچه رایج است استفاده از نرم افزار SPSS برای انجام تحلیل عاملی اکتشافی است. زیرا این نرم افزار آماری محبوب به خوبی efa یا همان تحلیل اکتشافی را انجام می دهد. اما این نرم افزار گزینه های خیلی کمی برای انجام “تحلیل عاملی تاییدی” یا cfa دارد و از spss برای انجام تحلیل عاملی تاییدی استفاده نمی شود.

شما اگر نیاز به انجام تحلیل عاملی تاییدی داشتید بهتر است به سراغ نرم افزارهای معادلات ساختاری همانند لیزرل، ایموس و یا اسمارت پی ال اس بروید. صفر تا صد معادلات ساختاری را در دو سایت دیگر این شرکت می توانید مطالعه نمایید: lisrel.ir   و   smartpls.ir

اگر مایلید آموزش ویدویی و کامل نحوه انجام تحلیل عاملی اکتشافی با نرم افزار اس پی اس اس را فرا بگیرید و قالب فصل 4 آنرا نیز به عنوان یک تحلیل کامل + داده ها و پرسشنامه ، در اختیار داشته باشید بسته آموزشی زیر را تهیه نمایید:

درباره ی سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش تحلیل یا سایر درخواستها) واتساپ می باشد.

2- براي خريداري محصولات اگر در سايت عضو شويد بهتر است، زيرا در آینده با ورود به محيط کاربري خود مي توانيد به محصولات خريداري شده دسترسي داشته باشيد. البته بدون این اقدام نیز خریداری محصول و دریافت لینک آن براحتی امکان پذیر است.

3- براي جستجو در میان کامنت ها از ctrl+f استفاده کنيد. ضمنا امکان جستجو در محتوای سایت از نوار بالای صفحات وجود دارد.

شرکت آماری اطمینان شرق

Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
Powered by