آیا تحلیل عاملی تاییدی را می توان با spss انجام داد؟

برای یافتن پاسخ سوال فوق ویدئوی زیر را ببینید:

گفتیم که تحلیل عاملی دارای دو نوع تحلیل عاملی اکتشافی و تحلیل عاملی تاییدی می باشد. آنچه رایج است استفاده از نرم افزار SPSS برای انجام تحلیل عاملی اکتشافی است. زیرا این نرم افزار آماری محبوب به خوبی efa یا همان تحلیل اکتشافی را انجام می دهد. اما این نرم افزار گزینه های خیلی کمی برای انجام “تحلیل عاملی تاییدی” یا cfa دارد و از spss برای انجام تحلیل عاملی تاییدی استفاده نمی شود.

شما اگر نیاز به انجام تحلیل عاملی تاییدی داشتید بهتر است به سراغ نرم افزارهای معادلات ساختاری همانند لیزرل، ایموس و یا اسمارت پی ال اس بروید. صفر تا صد معادلات ساختاری را در دو سایت دیگر این شرکت می توانید مطالعه نمایید: lisrel.ir   و   smartpls.ir

اگر مایلید آموزش ویدویی و کامل نحوه انجام تحلیل عاملی اکتشافی با نرم افزار اس پی اس اس را فرا بگیرید و قالب فصل 4 آنرا نیز به عنوان یک تحلیل کامل + داده ها و پرسشنامه ، در اختیار داشته باشید بسته آموزشی زیر را تهیه نمایید:

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

  1. سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص اين مطلب را در همين بخش ديدگاه مطرح نماييد. از طريق ايميل از پاسخ ما مطلع خواهيد شد.
    براي جستجو در ميان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نماييد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام دانشجوی عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

تحلیل آماری اطمینان شرق

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتساپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتساپ کلیک کنید: