سفارش تحلیل آماری: 10 توصیه و نکته مهم و حیاتی

دوستان (دانشجویان و محققین) گرامی، بنا بر تجربه چندین ساله ای که در زمینه تحلیل آماری دارم، توصیه می کنم حتما این نکات خیلی مهم را، که در زمینه سفارش تحلیل آماری پایان نامه می باشد، مطالعه نموده و در نظر بگیرید.

هدف از نوشتن این متن، جذب مشتری برای این مرکز نمی باشد و یا اینکه هیچ گونه قصد جسارت به افرادی که با استفاده از تخصص خود به خوبی در حال خدمت به جامعه علمی کشور هستند نداریم، بلکه به درخواست موسسات همکار خود، مایلم نکات مهمی را به شما گوشزد کنم که قطعا اگر آنها را در نظر بگیرید دچار زیان نخواهید شد. زیرا تحلیل آماری خدمتی است که یک دانشجو ممکن است در تمام طول تحصیل خویش فقط یکبار به آن نیاز پیدا کند و قاعدتا کسب تجربه در آن امکان پذیر نیست و مناسب است که از تجربه دیگران استفاده کند (این تلگرام در تصویر فوق را با دقت بخوانید!).

ویدئو: تخصص و قابلیت اعتماد دو مشخصه مهم تحلیلگران آماری

این ویدئو به بیان اهمیت دو شاخص تخصص و قابلیت اطمینان و اعتماد در انتخاب تحلیلگر آماری می پردازد (زمان 3 دقیقه):

1- میزان اهمیت رضایت مشتری برای تحلیلگران متفرقه ؟

سوال اینجاست که برای یک گروه آماری گمنام یا یک فردی که در کنار سایر کارهای خود تحلیل spss هم انجام می دهد، رضایت متقاضی چقدر اهمیت دارد؟! طبیعی است که از آنجایی که مشتریان تحلیل آماری یک بار مصرف هستند (یک نفر طی سالهای تحصیل خویش یکبار بیشتر به چنین خدمتی نیاز ندارد) ، برای برخی تحلیلگران، رضایت مشتری کمترین اهمیتی ندارد.

رضایت مشتری برای تحلیلگرانی که شغلشان و کسب و کارشان آمار و تحلیل است اهمیت دارد یا اینکه یک موسسه و شرکت ثبت شده دارند و برای برند و نام خود احترام قائل هستند. بنابراین توصیه می شود تحلیل آماری خود را به موسسه آماری خوش نام و ثبت شده بدهید تا از تلاش وی برای انجام کار به نحو مناسب مطمئن شوید.

2- میزان تخصص و سواد تحلیلگر SPSS ؟

شکی نیست که انجام تحلیل آماری یک کار تخصصی و آکادمیک است و تحلیلگر مربوطه می بایست در این زمینه دارای تخصص و تحصیلات کاملا مرتبط باشد.

به نظر شما تخصص و سواد فردی که ادعای انجام تحلیل spss را دارد چطور می شود اندازه گرفت؟ از چه طریق می توان در این زمینه مطمئن شد؟ آنهم برای نرم افزاری مثل spss که فراگیر است و حتی اگر نادرست به آن فرمان داده شود، بالاخره خروجی می دهد!

قاعدتا می بایست مرکزی یا ارگانی مجوزی در این زمینه صادر کرده و درستی مدارک تحصیلی و تخصصی دست اندر کاران در این زمینه را بررسی و تایید نماید. در کشور ما مرکز آمار ایران متولی رسمی آمار در کشور است و گواهینامه های صلاحیت برای شرکتها صادر می کند.

پس قاعدتا مراکزی که دارای گرید مرکز آمار ایران هستند، در این زمینه کاری مناسب ترند.

3-و تلفن های شما  به تحلیلگر آماری دیگر پاسخ داده نمی شود !!

ما از مراجعان و متقاضیان به خود این عبارت را که  (تحلیلگر قبلی به تلفن های ما جواب نمی دهد) را بارها و بارها شنیده ایم. به نظر شما علت چیست؟

به نظر من ناتوانی آن فرد در شناسایی و رفع مشکل آماری ایجاد شده (تخصص کم)، مسئولیت پذیر نبودن، بی اهمیت بودن رضایت شما، در نظر نگرفتن زمانی که می بایست برای پشتیبانی کار انجام شده صرف کند، هزینه خیلی کمی که اخذ نموده یا اشتغال به شغل دیگر، دلیل این رفتار می باشد.

4- رفع نقص تحلیل spss توسط تحلیلگر دیگر

بدیهی است چنانچه تحلیل انجام شده دارای نقص باشد، دارای ارزشی نمی باشد. کار پژوهشی و نتیجه گیری آن مبتنی بر فصل چهارم پایان نامه، که فصل نتایج است، می باشد. حال اگر نتایج نادرست باشد آن پژوهش فاقد ارزش است.

پیرو بند قبلی (پاسخگو نبودن تحلیلگر قبل) ، نکته مهم این است که تحلیل spss ای که توسط فردی انجام شده و فقط بخشی از آن ایراد دارد، را نمی توان به تحلیلگر دیگری سپرد تا مابقی آنرا اصلاح کند.

زیرا یک تحلیل آماری برای اینکه اصلاح شود می بایست کل مستندات مطالعه و بررسی شده و سپس از ابتدا کل خروجی های نرم افزار spss گرفته شد و آنالیز شود. آنگاه با تحلیل قبلی مقایسه شود. و این یعنی اینکه اصلاح یک کار انجام شده، نسبت به انجام یک کار از ابتدا، وقت بیشتری نیز به خود اختصاص خواهد داد.

بنابراین توصیه می شود تجزیه و تحلیل فصل چهارم را به فردی یا شرکتی بدهید که کارش اصلاح نخواهد (عملیات اصلاح خود فرآیندی وقت گیر خواهد بود) یا اینکه اگر اصلاح خواست، خود آن شرکت مسئولیت پذیر بوده و متقبل کار شود. و گرنه لازم است مجدد هزینه نمایید (وجه + زمان ).

5- تحلیلگر آماری بهتر است جایی باشد که بتوانم حضوری بروم !؟

قاعدتا پاسخ این سوال (بله) است. زیرا در صورت نقص در کار می توانید حضوری مراجعه نمایید و درخواست اصلاح داشته باشید.

اما چنانچه آن موسسه به هر دلیلی توانایی رفع نقص نداشته باشد و پاسخگو نباشد، حضوری نیز که مراجعه کنید غیر از گرفتن وقت شما فایده دیگری ندارد. آیا به نظر شما می شود برای عدم انجام صحیح تحلیل آماری به کلانتری شکایت برد؟!

بنابراین از آن جایی که تحلیل آماری را می توان از طریق فضای مجازی انجام داد، توصیه ما این است که به جای امکان مراجعه حضوری به این نکته توجه کنید که سلامت کسب و کار چه افرادی توسط یک ارگان رسمی تایید شده است؟ این مساله خصوصا برای وب سایتهایی مصداق دارد که در فضای مجازی به فروش کالا می پردازند و ممکن است وجه را دریافت نمایند اما کالا را ارسال ننمایند!

راه حل این مساله در فضای مجازی وجود دارد و آن راه حل این است که خرید خدمت تحلیل آماری را فقط از شرکتها و موسساتی انجام دهید که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند. اکثر سایتهایی که فروش کالا دارند این نماد را دارند. و برخی از شرکتهایی که خدمات می دهند نیز اقدام به دریافت آن نموده اند.

به عبارت دیگر همانگونه که قبل از پر کردن پرسشنامه در اندازه کامل نمونه، قابلیت اعتماد یا پایایی آنرا تست می کنید، قبل از سفارش تحلیل آماری به یک موسسه آماری، قابلیت اعتماد آنرا ارزیابی نمایید.

6- مساله زمان انجام کار

برخی متخصصان آماری به صورت بالقوه در کار خود بسیار خبره اند و توانایی انجام پیچیده ترین روشهای آماری را دارند، اما برای به سرانجام رساندن کار از شما دو ماه زمان می خواهند!!

علت طولانی بودن زمان انجام کار توسط این افراد این است که شغل دیگری دارند و در اوقات فراغت خود می خواهند به کار شما بپردازند و علت مهمتر این است که این تحلیل و روش پژوهشی را اولین باری است که انجام می دهند و به دلیل نداشتن تجربه و اطمینان هنگام نگارش تحلیل، نیاز به زمان خیلی زیادی دارند.

مثالی برایتان می زنم

اولین باری که تصمیم می گیرید به محل کار جدید دوستتان در  میدان ونک بروید ممکن است رسیدن تا مقصد حتی نیم ساعت بیشتر از وقتی طول بکشد که برای دفعه دوم و یا سوم به آنجا خواهید رفت. زیرا در دفعات بعدی، کسب تجربه شما را قادر می سازد که مسیر مناسب، وسیله و شیوه رفتن به آن محل را تغییر بدهید تا بی دردسر تر به مقصد برسید. حال اگر قرار باشد هر روز به آن محل بروید، قاعدتا نقشه را نگاه کرده و تمام راههای فرعی و میان بر را بررسی کرده اید و روزانه به راحتی به آنجا خواهید رفت.

شرکتهای آماری کارکشته نیز همانند فردی هستند که هر روز باید این مسیر را طی کند، لذا همه جوانب را بررسی کرده و در بهترین و سریع ترین حالت و کمترین زمان به محل مورد نظر خویش می رسند.

توجه داشته باشید که متخصصان آماری متفرقه از آنجایی که باید وقت بیشتری نیز برای کار شما صرف کنند، دستمزد بالاتری مطالبه خواهند نمود.

7- پشتیبانی بعد از انجام تحلیل مهم است !

در سطور قبل در مورد این مساله صحبت هایی شد. اگر در صورت نیاز شما تحلیلگر آماری پشتیبانی بعدی را نداشته باشد، با مشکل جدی روبرو خواهید شد.

راه حل همان خرید خدمت از مراکز معبر و ثبت شده قانونی و دارای نماد اعتماد الکترونیک است.

8- مساله بسیار مهم هزینه تحلیل

بدیهی است که میزان وجه پرداختی برای محققان و دانشجویان عاملی بسیار مهم است. لذا به سراغ افرادی می روند که قیمت را کمی پایین تر اعلام می کنند.

به این دوستان عرض می شود، بدیهی است که فردی که :  دارای تخصص کافی نیست، بعد از اخذ وجه پشتیبانی لازم را نخواهد داشت و به راحتی سیم کارت ایرانسل موبایل خویش را عوض می کند، قیمت پایین تری مطالبه کند.

همچنین آیا می دانید این قیمت کمتر می تواند منجر به پرداخت مجدد هزینه تحلیل صفر تا صد به شرکت آماری دیگری شود! و بسیار گران تر برای شما تمام شود.

البته گاها متوجه می شویم افرادی که خدماتی ضعیف ارائه می کنند مبالغی بسیار بالاتر از شرکتهای آماری واجد شرایط دریافت نموده اند!

9- چیزی مهم تر از وجه پرداختی که از دست رفته است !

در ادامه بند قبلی، بر فرض که بتوانید از خیر مبلغ پرداختی برای یک تحلیل آماری اشتباه بگذرید، آیا می توانید زمان یکی دو ماهه که از دست داده اید و وارد ترم جدید شده اید را بازگردانید؟ حال باید هزینه سنگین ثبت نام برای ترم جدید را بپردازید و شش ماه دیگر از وقت ارزشمند شما هدر می رود.

بنابراین گاهی آنچه که اتفاق می افتد خسارتی سنگین تر از پول است و آن چیزی نیست جز زمان.

 10- راههای کاهش هزینه تحلیل آماری پایان نامه

مناسب است که در اینجا راههای کاهش هزینه تجزیه و تحلیل آماری پرسشنامه و نگارش فصل 4 پایان نامه های ارشد و دکتری را بیان کنیم. چنین عنوانی را در سایت هیچ مشاور آماری دیگری نخواهید دید، اما اعتقاد مدیران این مجموعه این است که خدمات تحلیلی را می بایست با قیمت هر چه مناسب تر ارائه نمود.

10-الف- ورود داده های پرسشنامه به نرم افزار توسط خود دانشجو

این اقدام یکی از موثرترین راههای کاهش هزینه های شما هنگام سفارش تحلیل آماری می باشد. چنانچه خود کار ورود داده به نرم افزارهای اکسل و یا spss را انجام دهید، شاید بیش از 500 هزار تومان بتوانید در هزینه های تحلیل خود صرفه جویی نمایید.

نگران نباشید: ما محصولی داریم که با قیمتی بسیار مناسب فایل ورود داده را برای شما آماده می کنیم تا این صرفه جویی بزرگ را در هزینه های خود انجام دهید و از طرفی نگران ورود اشتباه داده نباشید:  ورود داده های پرسشنامه را کلیک نمایید.

10-ب- انتخاب تحلیلگر با تجربه و خبره

بله، این دقیقا یک راه برای کاهش هزینه های شماست. چه هزینه های مالی و چه هزینه وقت. عدم دقت در انتخاب تحلیلگر می تواند شما را وادار کند که دوبار هزینه تحلیل بدهید!

10-ج- انتخاب تحلیلگر مطمئن و متعهد

چنانچه تحلیلگری که انتخاب نموده اید، متعهد نباشد و زمان ها و تاریخ های مهمی که شما در آن می بایست کار خود را ارائه نمایید مورد توجه قرار ندهد، دچار زیان زیادی خواهید شد. “نوشدارو بعد از مرگ سهراب فایده ای ندارد!”

نمادهای اعتماد الکترونیک و ساماندهی به همین منظور پیش بینی شده اند، تا افرادی که خدماتی از طریق اینترنت ارائه می دهند، تحت نظارت بوده و به تعهدات خویش عمل نمایند.

10-د- ارجاع کار به تحلیلگران خبره در زمان مناسب و نه در روزهای پایان ترم

بدیهی است در روزهای پایانی ترم تحلیلگران خبره ممکن است فرصت لازم برای انجام کار شما را نداشته باشند و شما ناچارا به سراغ افرادی با تخصص کمتر و هزینه بالاتر بروید.

در نهایت برای شما آرزوی موفقیت در استفاده از خدمات مشاور آماری خبره و مطمئن و اتمام خوش تحصیلات تکمیلی را دارم.

5/5 - (10 امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. مایلم خدماتی مطمئن و تخصصی در زمینه تحلیل آماری، مشاوره SPSS و آموزش SPSS به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

‫8 دیدگاه ها

 1. من کارمو دو ماه پیش دادم به یک گروه در تهران ، تا بحال مشکلی نبوده اما حالا ک دارم برای دفاع آماده میشم و چند تا سوال دارم اصلن تلفن جواب نمیدن و نمتونم پیداشون کنم . . . چکار کنم؟!!

  1. لطفا تحلیل انجام شده را به همراه سوالات تان به آدرس واتس آپ یا سروش ما (09198180991) یا ایمیل مان ارسال نمایید تا بررسی شود

 2. سلام. ممنون به خاطر توصیه هایتان. بی مسئولیتی متاسفانه خیلی زیاد شده و باید حواس جمع باشه . خصوصا که نظارتی در کار نیست و دستگاههای نظارتی خوابن

 3. سلام من فصل 4 را با نرم افزار لیزرل لنجام دادم به روش مرتبه 1 . اما استادم میفرماین با sem مرتبه 2 استفاده شود.میخواستم بدونم با لیزرل امکان مرتبه 2 وجود دارد؟

  1. سلام. لیزرل اغلب برای مرتبه دوم استفاده نمیشه. چون خروجی خوبی نمیده. اگر میخاین حتما مرتبه دوم داشته باشید می توانید از نرم‌افزار ایموس استفاده کنید. چون جایگزین مناسبی برای لیزرل می باشد.

 4. سلام
  من دانشجوی مقطع دکتری هستم. آیا امکان تحلیل و ارسال فصل چاهارم با استفاده از spss طی یک روز وجود دارد؟

  1. سلام. فصل چهارم قلب پایان نامه است. برای مقطع دکتری حداقل یک هفته زمان لازم داریم.
   بهتر است دانشجویان وقتی که زمان کافی در اختیار دارند برای مشاور آماری تصمیم بگیرید و این امر را به روزهای آخر موکول نکنند. در ماههای خرداد، شهریور، دی و بهمن ماه، گاه وقتی به دلیل کثرت کار و لزوم تحویل به موقع آنها، از قبول سفارش جدید خودداری می کنیم.

 5. با سلام
  می خواستم بدونم شما تحلیل آماریMGA (تحلیل چند گروهی) رو با smart PLS3 انجام می دید؟

  در ضمن من کار تحلیل پایان نامه ام رو به کسی دادم که زمان ارشد کارم رو انجام داده بودن ولی چون ایشون نمی تونن تکنیک MGA رو انجام بدن می خوام بدونم شما با استفاده از داده ها و خروجی های ایشون می تونید کار رو انجام بدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
  0
  سبد خرید شما
  سبد خرید شما خالی استرفتن به فروشگاه