هنگام ورود پرسشنامه در SPSS با داده هاي گمشده چه کنيم؟

پاسخ سوال فوق را در این ویدئو بیابید:

هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟
هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟

هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟

بهتر است موارد عدم وجود داده یا داده های گمشده را تعیین تکلیف کنید و علت آنرا جویا شده و داده صحیح را قرار دهید.

اما بهرحال هنگامی که با داده گمشده {عدم وجود داده} روبرو شدید، در سلولی مد نظر، هیچ علامتی تایپ نشود تا spss به جای آن یک علامت نقطه کوچک قرار دهد. این علامت نشان می دهد که نرم افزار این سلول را به عنوان داده گمشده (missed) در نظر خواهد گرفت و در خروجی های نرم افزار نمایش خواهد داد.

توجه شود که اگر ورود داده را در اکسل انجام می دهید، هنگام برخورد با داده گمشده، همانند spss در سلول مد نظر هیچ کاراکتری درج نکنید. ضمنا اگر مایلید ورود داده های پرسشنامه در اکسل و نیز انجام تحلیل آماری با آن را بیاموزید، این بسته آموزشی مناسب شماست: آموزش تحلیل آمار توصیفی با Excel

ویدئوهای فوق بخشی از بسته آموزش ویدئویی زیر می باشد که می توانید با مراجعه به منو بسته های آموزشی این سایت نسبت به دریافت آن ( یا دریافت سایر آموزشهای ویدئویی ما) اقدام نمایید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. مایلم خدماتی مطمئن و تخصصی در زمینه تحلیل آماری، مشاوره SPSS و آموزش SPSS به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام دانش پژوه عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما واتساپ (09198180991) می باشد. زیرا قبل از هر اعلام نظری، لازم است فایلهای شما را ببینیم.

2- آموزش های ویدئویی ما، کار با نرم افزار محبوب SPSS را برای شما ممکن و حتی آسان خواهد نمود. ضمن اینکه آمادگی قبول انجام تحلیل آماری را نیز داریم.

مشاور آماری اطمینان شرق

Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتساپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتساپ کلیک کنید: