هنگام ورود پرسشنامه در SPSS با داده هاي گمشده چه کنيم؟

پاسخ سوال فوق را در این ویدئو بیابید:

هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟
هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟

هنگام ورود پرسشنامه در spss با داده هاي گمشده چه کنيم؟

بهتر است موارد عدم وجود داده یا داده های گمشده را تعیین تکلیف کنید و علت آنرا جویا شده و داده صحیح را قرار دهید.

اما بهرحال هنگامی که با داده گمشده {عدم وجود داده} روبرو شدید، در سلولی مد نظر، هیچ علامتی تایپ نشود تا spss به جای آن یک علامت نقطه کوچک قرار دهد. این علامت نشان می دهد که نرم افزار این سلول را به عنوان داده گمشده (missed) در نظر خواهد گرفت و در خروجی های نرم افزار نمایش خواهد داد.

توجه شود که اگر ورود داده را در اکسل انجام می دهید، هنگام برخورد با داده گمشده، همانند spss در سلول مد نظر هیچ کاراکتری درج نکنید. ضمنا اگر مایلید ورود داده های پرسشنامه در اکسل و نیز انجام تحلیل آماری با آن را بیاموزید، این بسته آموزشی مناسب شماست: آموزش تحلیل آمار توصیفی با Excel

ویدئوهای فوق بخشی از بسته آموزش ویدئویی زیر می باشد که می توانید با مراجعه به منو بسته های آموزشی این سایت نسبت به دریافت آن ( یا دریافت سایر آموزشهای ویدئویی این شرکت آماری) اقدام نمایید:

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام دانشجوی عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

تحلیل آماری اطمینان شرق

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتساپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتساپ کلیک کنید: