دانشجوي گرامي مراقب باشيد به خاطر چند درصد ارزانتر در دام افرادي که بدون خروجي گرفتن از نرم افزار (!!) تحليل آماري شما را انجام مي دهند نيفتيد!!!
در منوی محصولات این سایت ویدئوهای آموزشی ارزشمندی با قیمت مناسب در زمینه تحلیل آماری خواهید دید
آموزش های اینترنتی را از سایتهایی خریداری نمایید که پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و امکان ارتباط با مدرس دوره در آنها وجود داشته باشد.
برای سفارش انجام تحلیل فصل 4 پایان نامه با نرم افزار SPSS یا سایر نرم افزارهای آماری از طریق لینک پایین سمت چپ صفحات سایت برای ما واتس آپ بفرستید
سوالات خود در خصوص هر مطلبی که در سایت مطالعه می کنید را در بخش دیدگاه (در انتهای مطلب) درج نمایید تا به آن پاسخ دهیم. از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوالتان مطلع خواهید شد.
“اطمینان شرق” یک شرکت آماری دارای گرید مرکز آمار ایران، نماد اعتماد الکترونیک و تجربه 16 ساله است
خدمات اين شرکت آماري در چهارچوب قوانين و مقررات کشور و با هدف ارتقاي کيفيت پايان نامه ها و مقالات و تحقيقات علمي مي باشد. نمادهاي پايين صفحات سايت را ملاحظه نماييد
با کمک ما از خان هفتم تحصيل که همان پايان نامه است با قدرت عبور کنيد
@جایزه دارید اگر مطمئن تر از ما یافتید ! @

در ویدئوی زیر شرح داده می شود که شاخص KMO و آزمون کروی بودن بارتلت چه موردی را در انجام تحلیل عاملی اکتشافی با نرم افزار spss کنترل می کنند و چه نقشی دارند:

تصاویری از قالب ورد فصل 4 تحلیل عاملی اکتشافی که تحلیل کامل خروجی نرم افزار SPSS برای این روش آماری است نیز در قطعه فیلم فوق مشاهده می گردد. این فایل ورد همراه بسته آموزشی به متقاضیان محترم ارائه می گردد.

شاخص KMO و آزمون بارتلت

در انجام تحلیل عاملی ابتدا باید از این مساله اطمینان یابیم که آیا تعداد داده های مورد نظر (اندازه نمونه  و  رابطه بین متغیرها) برای تحلیل عاملی مناسبند یا خیر؟

بدین منظور از دو روش آماري يعني از شاخص KMO و آزمون بارتلت در نرم افزار spss استفاده می شود.

1- شاخص KMO

شاخص KMO که مخفف (Kaiser-Meyer-Olkin Measure of sampling adequancy) است، شاخصی از کفایت نمونه گیری است که کوچک بودن همبستگی جزئی بین متغیرها را بررسی می کند و از این طریق مشخص می کند آیا واریانس متغیرهای پژوهش، تحت تاثیر واریانس مشترک برخی عامل های پنهانی و اساسی است یا خیر.

این شاخص در بازه صفر تا یک قرار دارد. اگر مقدار شاخص نزدیک به یک باشد، داده های مورد نظر (اندازه نمونه) برای تحلیل عاملی مناسب هستند و گر نه نتایج تحلیل عاملی برای داده های مورد نظر چندان مناسب نیست. جزئیات کامل در بسته آموزشی تحلیل عاملی که در منو محصولات این سایت قرار دارد ذکر شده است.

2- آزمون بارتلت

گفتیم که داده‌های اولیه مورد استفاده برای تحلیل عاملی، ماتریس همبستگی بین متغیرهاست. حال آزمون بارتلت (Bartlett’s Test of Sphericity) بررسی می کند چه هنگام ماتریس همبستگی، از نظر ریاضی ماتریسی واحد (همانی) است. اگر ماتریس همبستگی واحد یا یکه (همانی) باشد، برای شناسایی ساختار (مدل عاملی) نامناسب است. واژه Sphericity به معناي کروي بودن است، به همين دليل به اين آزمون کرويت بارتلت نيز مي گويند.

در جبر خطی ماتریس همانی یا ماتریس یکه یا واحد به یک ماتریس مربعی گفته می‌شود که درایه‌های قطر اصلی آن یک و بقیه درایه‌ها صفر باشند.

توضیح اینکه در حالت کلی، ماتریس همبستگی دارای دو حالت است:

حالت اول زمانی است که ماتریس همبستگی بین متغیرها، یک ماتریس یکه یا واحد است، در این حالت متغیرها ارتباط معنی داری با هم نداشته و در نتیجه امکان شناسایی عامل های جدید، بر اساس همبستگی بین متغیرها وجود ندارد.

حالت دوم زمانی است که ماتریس همبستگی بین متغیرها، ماتریسی یکه یا واحد نباشد، که در این صورت ارتباط معنی داری بین متغیرها وجود داشته و بنابراین امکان شناسایی و تعریف عامل های جدید بر اساس همبستگی متغیرها وجود دارد.

چگونگی نتیجه گیری از آزمون بارتلت در بسته آموزشی تحلیل عاملی که در منو محصولات این سایت قرار دارد ذکر شده است.

چناچه مایلید آموزش کامل نحوه انجام تحلیل عاملی با نرم افزار اس پی اس اس را که به صورت ویدئویی هست دریافت نمایید + قالب فصل 4 پایان نامه تحلیل عاملی اکتشافی، بسته آموزشی زیر را خریداری نمایید. بلافاصله بعد از خرید لینک دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت:

درباره سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش تحلیل یا سایر درخواستها) واتس آپ می باشد.

2- براي خريداري محصولات اگر در سايت عضو شويد بهتر است، زيرا در آینده با ورود به محيط کاربري خود مي توانيد به محصولات خريداري شده دسترسي داشته باشيد. البته بدون این اقدام نیز خریداری محصول و دریافت لینک آن براحتی امکان پذیر است.

3- براي جستجو در میان کامنت ها از ctrl+f استفاده کنيد. ضمنا امکان جستجو در محتوای سایت از نوار بالای صفحات وجود دارد.

شرکت آماری اطمینان شرق

1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
Powered by