تحليل مسير یا نمودار مسیر- Path Analysis

در تحقيقات اجتماعي همواره به دنبال كشف روابط بين متغيرهاي مختلف در موضوع مورد مطالعه و تفسير آنها هستيم. به عبارت ديگر همواره بعضي متغيرها نسبت به بعضي ديگر متغير وابسته هستند و نسبت به برخي ديگر، متغير مستقل.

در روش تحليل مسير به دنبال اين هستيم كه از مجموعه متغيرها بتوانيم يك مدل علّي به وجود آوريم كه رابطه بين متغيرها و نيز مستقل و يا وابسته بودن هر يك از آنها نسبت به هم در آن مدل مشخص باشد.

در تحليل مسير ممكن است از قبل پيش فرضي نسبت به ترتيب تاثير متغيرها (مدل علّي) داشته باشيم و درصدد باشيم تا اين مدل را تاييد، اصلاح و يا رد نماييم و يا اينكه از قبل پيش فرضي نداريم و مي خواهيم به كمك ميزان همبستگي متغيرها نسبت به يكديگر، يك مدل علي {یک مدل مفهومی} بوجود آوريم.

براي انجام تحلیل آماری فصل 4 پایان نامه شما با محوریت تحليل مسير با ما ارتباط برقرار نمایید.

توجه:

در سايت های تخصصی و ویژه مدلسازي معادلات ساختاري اين شرکت آماری به آدرس های زیر اطلاعات کاملي در خصوص انجام تحليل مسير و نمودار مسير ملاحظه خواهيد نمود:

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سید مجتبی فرشچی

فوق ليسانس خود را از شهيد بهشتي تهران در رشته آمار- گرايش اقتصادي اجتماعي گرفته ام. به عنوان مديريت این شرکت آماري، مایلم خدماتی مطمئن در زمینه تحلیل آماری، مشاوره spss و آموزش spss به دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور ارائه دهیم.

‫۲ نظرها

  1. سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص اين مطلب را در همين بخش ديدگاه مطرح نماييد. از طريق ايميل از پاسخ ما مطلع خواهيد شد.
    براي جستجو در ميان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نماييد.

  2. سلام آقای فرشچی میخواستم بدونم کتابی هست که آموزش مینی تب در ارتباط با موضوع آنالیز خوشه ای رو آموزش بده ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام دانشجوی عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

تحلیل آماری اطمینان شرق

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتساپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتساپ کلیک کنید: